Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Bądź architektem swojego szczęścia

Bądź architektem swojego szczęścia

Pod takim hasłem odbyła się tegoroczna, X już edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

 

18
10.2018

Autor: Anna Lachmirowicz

Czytaj więcej o: Bądź architektem swojego szczęścia
Przejdź do - Bullying jako specyficzny typ agresji rówieśniczej – spotkanie z prof. dr hab. Jackiem Pyżalskim

Bullying jako specyficzny typ agresji rówieśniczej – spotkanie z prof. dr hab. Jackiem Pyżalskim

W dniu 27 września 2018 r., nasz Ośrodek zorganizował seminarium naukowe poświęcone problemowi bullyingu oraz cyberbullyingu w szkole.

27
09.2018

Autor: Anna Lachmirowicz

Czytaj więcej o: Bullying jako specyficzny typ agresji rówieśniczej – spotkanie z prof. dr hab. Jackiem Pyżalskim
Przejdź do - Wiedza to potęga. To prawda. Ale prawdziwą potęgą jest wiedza o wiedzy. Czyli jak się uczyć.

Wiedza to potęga. To prawda. Ale prawdziwą potęgą jest wiedza o wiedzy. Czyli jak się uczyć.

W ramach Sieci współpracy i samokształcenia wicedyrektorów legnickich szkół i placówek  ODMiDN w dniu 03 października 2018 r. zorganizował warsztaty pod nazwą Edukacja na nowe czasy. Rozwijanie kompetencji kluczowej uczenia (się).

03
10.2018

Autor: Anna Lachmirowicz

Czytaj więcej o: Wiedza to potęga. To prawda. Ale prawdziwą potęgą jest wiedza o wiedzy. Czyli jak się uczyć.
Przejdź do - Konferencja naukowa "FIŃSKA SZKOŁA - gdzie tkwi tajemnica sukcesu w europejskich testach wiedzy i umiejętności?"

Konferencja naukowa "FIŃSKA SZKOŁA - gdzie tkwi tajemnica sukcesu w europejskich testach wiedzy i umiejętności?"

W dniu 14 lutego 2018 r., w naszym  Ośrodku odbyła się konferencja naukowa poświęcona  fińskiemu systemowi edukacyjnemu -"FIŃSKA SZKOŁA - gdzie tkwi tajemnica sukcesu w europejskich testach wiedzy i umiejętności?"

14
02.2018

Autor: Anna Lachmirowicz

Czytaj więcej o: Konferencja naukowa "FIŃSKA SZKOŁA - gdzie tkwi tajemnica sukcesu w europejskich testach wiedzy i umiejętności?"
Przejdź do -     Kurs - "Jak nauczyć uczniów skutecznego uczenia się, zapamiętywania  oraz lepszego planowania swojej nauki?"

Kurs - "Jak nauczyć uczniów skutecznego uczenia się, zapamiętywania oraz lepszego planowania swojej nauki?"

W okresie  od dnia 06 grudnia 2017 r.  do dnia 13 lutego 2018 r. w ODMiDN realizowany był 10 godzinny kurs doskonalący dla zainteresowanych nauczycieli "Jak nauczyć uczniów skutecznego uczenia się, zapamiętywania oraz lepszego planowania swojej nauki".

13
02.2018

Autor: Basia Stec

Czytaj więcej o: Kurs - "Jak nauczyć uczniów skutecznego uczenia się, zapamiętywania oraz lepszego planowania swojej nauki?"
Przejdź do - IX Legnickie  Prezentacje  Edukacyjne

IX Legnickie Prezentacje Edukacyjne

Jednym z wystawców, podczas IX Legnickich Prezentacjach Edukacyjnych  w Centrum Konferencyjno-Widowiskowym PWSZ im. Witelona w Legnicy, które odbyły się  w dniu 07 lutego 2018 r. był nasz Zespół ds. Legnickiego Systemu Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego.

07
02.2018

Autor: Anna Lachmirowicz

Czytaj więcej o: IX Legnickie Prezentacje Edukacyjne
Przejdź do - Studenckie praktyki zawodowe realizowane we współpracy z PWSZ im. Witelona w Legnicy

Studenckie praktyki zawodowe realizowane we współpracy z PWSZ im. Witelona w Legnicy

W ramach porozumienia podpisanego z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Witelona w Legnicy na terenie naszego ośrodka przeprowadziliśmy kolejne praktyki zawodowe dla przyszłych nauczycieli.
W okresie od 13.12.2017 r. do 26.01.2018 r., grupa 37 studentek Pedagogiki o specjalności: edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne, odbyła praktykę zawodową w formie zajęć warsztatowych.

29
01.2018

Autor: Ewa Tymburska

Czytaj więcej o: Studenckie praktyki zawodowe realizowane we współpracy z PWSZ im. Witelona w Legnicy
Przejdź do - Program "Szkolne superwizje"

Program "Szkolne superwizje"

 

Od października 2017 r. w ODMiDN w Legnicy odbywają się warsztaty, w których uczestniczą nauczyciele legnickich szkół. Szkolenia  prowadzone są  przez  pana Dariusza Bełdowskiego  - superwizora - przedstawiciela Stowarzyszenia MONAR, które jest autorem projektu "Szkolne superwizje". 

18
12.2017

Autor: Anna Lachmirowicz

Czytaj więcej o: Program "Szkolne superwizje"
Przejdź do - Konferencja metodyczna „Legnica w roku 1933”

Konferencja metodyczna „Legnica w roku 1933”

Dnia  5 grudnia 2017r., w ODMiDN odbyła się konferencja metodyczna adresowana do zainteresowanych nauczycieli i uczniów  gimnazjów oraz szkół średnich na temat:„Legnica w roku 1933”. 

05
12.2017

Autor: Barbara Stec

Czytaj więcej o: Konferencja metodyczna „Legnica w roku 1933”
Przejdź do - Warsztaty metodyczne - Jak zachwycić językiem niemieckim? Zabrać uczniów w kreatywną podróż po niemiecku!

Warsztaty metodyczne - Jak zachwycić językiem niemieckim? Zabrać uczniów w kreatywną podróż po niemiecku!

W dniu 17 listopada b.r. nauczyciele języka niemieckiego uczestniczyli w  warsztatach metodycznych, pt.:  Jak zachwycić językiem niemieckim? Zabrać uczniów w kreatywną podróż po niemiecku!

Logo instytutu goethe i wyd. LektorKlett

17
11.2017

Autor: Anna Lachmirowicz

Czytaj więcej o: Warsztaty metodyczne - Jak zachwycić językiem niemieckim? Zabrać uczniów w kreatywną podróż po niemiecku!
Przejdź do - Edukacyjne inspiracje. Legendy i nie tylko – wybrane elementy Kinezjologicznego systemu kształcenia i terapii - Edukacji przez ruch Doroty Dziamskiej (warsztaty Klanzy)

Edukacyjne inspiracje. Legendy i nie tylko – wybrane elementy Kinezjologicznego systemu kształcenia i terapii - Edukacji przez ruch Doroty Dziamskiej (warsztaty Klanzy)

18 listopada 2017 r. nauczyciele wychowania przedszkolnego oraz nauczania wczesnoszkolnego uczestniczyli w warsztatach  Legendy i nie tylko – wybrane elementy Kinezjologicznego systemu kształcenia i terapii - Edukacji przez ruch Doroty Dziamskiej.

18
11.2017

Autor: Anna Lachmirowicz

Czytaj więcej o: Edukacyjne inspiracje. Legendy i nie tylko – wybrane elementy Kinezjologicznego systemu kształcenia i terapii - Edukacji przez ruch Doroty Dziamskiej (warsztaty Klanzy)
Przejdź do - Edukacyjne inspiracje. Dzieciaki na scenie – mamy przedstawienie (warsztaty Klanzy)

Edukacyjne inspiracje. Dzieciaki na scenie – mamy przedstawienie (warsztaty Klanzy)

W dniu 04 listopada 2017 r. nauczyciele wychowania przedszkolnego uczestniczyli w warsztatach Dzieciaki na scenie – mamy przedstawienie, które przeprowadziła pani Małgorzata Mirowska.

04
11.2017

Autor: Anna Lachmirowicz

Czytaj więcej o: Edukacyjne inspiracje. Dzieciaki na scenie – mamy przedstawienie (warsztaty Klanzy)
Przejdź do - Szkolenie z zakresu projektowanych zmian w systemie poradnictwa, standardów funkcjonowania poradni psychologiczno-pedagogicznych i stosowania zestawu narzędzi diagnostycznych TROS-KA – pilotaż

Szkolenie z zakresu projektowanych zmian w systemie poradnictwa, standardów funkcjonowania poradni psychologiczno-pedagogicznych i stosowania zestawu narzędzi diagnostycznych TROS-KA – pilotaż

 

W dniach 23-24.10.2017 r. w CPPPiDN w Legnicy, w siedzibie ODMiDN odbyło się szkolenie dla pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych z zakresu wykorzystania modelowego zestawu narzędzi diagnostycznych z obszaru emocjonalno-społecznego TROS-KA oraz standardów funkcjonowania poradni psychologiczno-pedagogicznych.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu pozakonkursowego pn. Opracowanie instrumentów do prowadzenia diagnozy psychologiczno-pedagogicznej, realizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w ramach Osi Priorytetowej II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji. Działanie 2.10 Wysoka jakość systemu oświaty Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. 

Logo programu POWER i logo EFS

24
10.2017

Autor: Anna Lachmirowicz

Czytaj więcej o: Szkolenie z zakresu projektowanych zmian w systemie poradnictwa, standardów funkcjonowania poradni psychologiczno-pedagogicznych i stosowania zestawu narzędzi diagnostycznych TROS-KA – pilotaż
Przejdź do - Zmiany w organizacji i udzielaniu pomocy psychologiczno-pedagogicznej – szkolenie dla pedagogów  i psychologów szkolnych.

Zmiany w organizacji i udzielaniu pomocy psychologiczno-pedagogicznej – szkolenie dla pedagogów i psychologów szkolnych.

W dniu 24.10 2017 r. psycholodzy i pedagodzy ze szkół z terenu m. Legnica uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym zmian w organizacji i udzielaniu pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach, obowiązujących od 01 września b. r.

24
10.2017

Autor: Anna Lachmirowicz

Czytaj więcej o: Zmiany w organizacji i udzielaniu pomocy psychologiczno-pedagogicznej – szkolenie dla pedagogów i psychologów szkolnych.
Przejdź do - Konferencja metodyczna - egzamin ósmoklasisty z języka polskiego od roku szkolnego 2018/2019.

Konferencja metodyczna - egzamin ósmoklasisty z języka polskiego od roku szkolnego 2018/2019.

Dnia  9 października 2017r. odbyła się konferencja metodyczna dla nauczycieli języka polskiego w szkołach podstawowych nt. egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego od roku szkolnego 2018/2019.

20
10.2017

Autor: Barbara Stec

Czytaj więcej o: Konferencja metodyczna - egzamin ósmoklasisty z języka polskiego od roku szkolnego 2018/2019.
Przejdź do - "Ja na rynku pracy: Moje talenty i moje kompetencje"

"Ja na rynku pracy: Moje talenty i moje kompetencje"

Pod takim hasłem odbyła się 9 edycja  „Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery”

 Baner Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2017

16
10.2017

Autor: Anna Lachmirowicz

Czytaj więcej o: "Ja na rynku pracy: Moje talenty i moje kompetencje"
Przejdź do - Język  jako nośnik wartości

Język jako nośnik wartości

W dniu 06 października 2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 4 im. Bohdana Ihora Antonycza w Legnicy nauczyciele języka ukraińskiego, języka polskiego, języków obcych oraz nauczyciele wiedzy i społeczeństwa  uczestniczyli w Konferencji pod hasłem  Język jako nośnik wartości.

06
10.2017

Autor: Anna Lachmirowicz

Czytaj więcej o: Język jako nośnik wartości
Przejdź do - "Legniczanie dają mata"

"Legniczanie dają mata"

  Początek roku szkolnego 2017/2018, Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Legnicy zainaugurował kontynuacją kursu w ramach programu "Legniczanie dają mata".

 

26
09.2017

Autor: Anna Lachmirowicz

Czytaj więcej o: "Legniczanie dają mata"

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

04
09.2017

Czytaj więcej o: Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018