Konferencja naukowa "FIŃSKA SZKOŁA - gdzie tkwi tajemnica sukcesu w europejskich testach wiedzy i umiejętności?"

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

14
02.2018

W dniu 14 lutego 2018 r., w naszym  Ośrodku odbyła się konferencja naukowa poświęcona  fińskiemu systemowi edukacyjnemu -"FIŃSKA SZKOŁA - gdzie tkwi tajemnica sukcesu w europejskich testach wiedzy i umiejętności?"

W spotkaniu, obok dyrektorów legnickich szkół i placówek, specjalistów poradni psychologiczno-pedagogicznych, doradców zawodowych, wzięli udział przedstawiciele Wydziału Oświaty Kultury i Sportu Urzędu Miasta Legnicy. Zaszczycili nas swoją obecnością: Pan Zbigniew Rutka zastępca dyrektora WOKiS oraz Pani Lucyna Rybarczyk - pracownik Wydziału. 

Uczestnicy konferencji próbowali odpowiedzieć sobie na pytania: Czym fiński system edukacji różni się od polskiego? W czym tkwi jego „sekret”?  Dyskutowali na temat roli nauczyciela oraz  ucznia w fińskim i polskim systemie edukacyjnym.

Prowadzącym konferencję był dr hab. prof. nadzw. Grzegorz Żurek
- pracownik naukowo - dydaktyczny Katedry Biostruktury Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, uczestnik i główny wykonawca grantów badawczych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, nauczyciel akademicki, redaktor i tłumacz podręczników Wydawnictwa Elsevier Polska. W latach 1996 – 2013 odbył wiele staży w uczelniach wyższych w Polsce, Czechach, Niemczech, Holandii, Słowenii, jako visiting professor prowadził wykłady w University of Illinois at Urbana-Champaign oraz w Community College of Baltimore County (USA). Jest jedynym w Polsce trenerem metody MAT (Mentales Aktivierungstraining). Obszar zainteresowań naukowych obejmuje zagadnienia związane z uwarunkowaniami sprawności uczenia się dzieci i młodzieży oraz  możliwościami opóźniania efektów starzenia w odniesieniu do sprawności intelektualnej. Zagadnieniom tym poświęcona jest książka Tuning mózgu, której jest współredaktorem.

 

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Otwarcie konferencji - wicedyrektor CPPPiDN w Legnicy Anna Lachmirowicz

  Otwarcie konferencji - wicedyrektor CPPPiDN w Legnicy Anna Lachmirowicz

 • Powiększ zdjęcie Zaproszeni goście, uczestnicy konferencji oraz dr hab. prof. nadzw. Grzegorz Żurek

  Zaproszeni goście, uczestnicy konferencji oraz dr hab. prof. nadzw. Grzegorz Żurek

 • Powiększ zdjęcie Pozytywana atmosfera towarzyszyła uczestnikom konferencji do samego końca

  Pozytywana atmosfera towarzyszyła uczestnikom konferencji do samego końca